Bitüpol

Ürünler

Bitüpol için yorumlar kapalı Mart 28, 2017 /

BİTÜPOL (EMÜLSİFİYE ASTAR KATKILARI)

Solvent bazlı BİTÜPOL, bu tür ürünler, ısıl işleme metodu ile uygulanan su yalıtım membranlarının uygulama zorluklarının olduğu yerler ile özel isteğe bağlı olarak binaların gerek temel, gerek duvar, gerekse çatı su yalıtımında fırça ile sürülmek suretiyle bir film tabaka halinde su yalıtımı amacıyla kullanılmaktadır. Uygun solventlerle çözündürülmüş olan asfalt, plastifiyan yağlar ile güçlendirici ve yapışkanlık kazandırıcı polimer katkılarla yine fırça ile veya püskürtme ile temel duvar ve çatılara uygulanmaktadır.

Kullanıldığı solventin cinsine ve miktarına bağlı olarak yavaş kür, orta kür ve hızlı kür olmak üzere 3 ana türde ürün elde etmek mümkündür. Bu tür ürünlerimizin ticari markası BİTÜPOL olacaktır.

Su bazlı BİTÜPOL, su yalıtım membranlarının beton, ahşap ve benzeri yüzeylere uygulanmasından önce yüzeyin membran ile yapışkanlığını arttırmak, yüzeyin toz ve benzeri maddelerden arındırmak gibi amaçlarla fırça ile veya püskürtme makineleri ile ilgili membran yapışma yüzeyine uygulanmadan önce kullanılan ara film tabaka ürünleridir.

Bu ürünler aynı zamanda yol kaplama asfaltlarını özellikle toprak zeminlere uygulanmasından önce yine toprak yüzeye püskürtme metoduyla uygulanarak asfalt kaplamanın yüzeye daha iyi yapışmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Bunlar piyasada emisyon ve astar olarak adlandırılmaktadır. Su yalıtım sektöründe astar adıyla isimlendirilen bu ürünler yol kaplama sektöründe su bazlı emisyon olarak isimlendirilmektedir. Her iki ürününde ana bileşenleri yüzdelik dilimleri farklı olmak kaydıyla aynıdır. Bu tür ürünlerimizin ticari markası BİTÜPOL olacaktır.

Comments are closed.